تاثیر بک لینک بر سئو سایت

بک لینک‌ها از جمله مواردی هستند که باعث بهبود سئوی سایت می‌شوند. حال این سوال مطرح می‌شود که بک لینک چیست و چه کاربردی دارد؟ قرار دادن لینک یک وب سایت دیگر در بخشی از محتوا، بک لینک است. برای اینکه موتورهای جستجو قادر به شناسایی بک لینک باشند، حتما باید لینک مورد نظر قابل کلیک بوده و به درستی کار کند. در بسیاری از موارد برای افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجوگر، کیفیت مناسب بک لینک ها عامل موثری محسوب می‌شود. به این ترتیب می‌توان امیدوار بود که با بهبود وضعیت سایت در موتورهای جستجو و صفحه نمایش نتایج جستجوی آنها روبرو شد.

البته نکته بسیار مهمی که باید در استفاده از بک لینک ها مورد توجه قرار گیرد این است که به مطالب ارزشمند و مفید ارجاع داده شوند. بهتر است که بک لینک های قرار داده شده در یک محتوا مربوط به سایت‌های معتبری باشند که از ترافیک بالایی نیز برخوردار هستند. اصولا این سایت‌ها اتوریتی بالایی دارند و دارای رتبه خوبی در موتورهای جستجوگر هستند.

در ادامه همراه نوبل محتوا باشید، تا با جزئیات بیشتری از این موضوع آشنا شوید.

چرا از بک لینک ها استفاده کنیم؟

شاید اینطور به نظر برسد که تنها فایده استفاده از بک لینک ها در بازاریابی محتوا و بهبود سئو سایت است. اما نباید از تاثیر آن بر برندینگ غافل شد.

اصولا کاربران علاقه زیادی به مطالعه مطالب موجود در رپورتاژ آگهی خبرگزاری‌های آنلاین دارند. و در این بین توجه زیادی به لینک‌ها می‌کنند و در صورت تکرار عنوان یک سایت و یا نام برند آن در یک مقاله یا مطلب، ذهن مخاطب برای پذیرش برند آماده می‌شود و به این ترتیب افراد بیشتری با آن سایت و برند آشنا خواهند شد.

با شناسایی لینک‌ها توسط موتورهای جستجوگر، این نتیجه حاصل خواهد شد که سایت دارای مطالب و اطلاعات مفیدی است و می‌تواند برای کاربران و مصرف‌کنندگان مفید و تاثیرگذار باشد.

دلایل استفاده از بک لینک

جذب مخاطب بیشتر و بالا رفتن میزان فروش

با استفاده صحیح از بک لینک ها و حفظ کیفیت آنها  می‌توان اقدام مثبتی در جهت جذب مشتریان جدید برداشت. همچنین با این کار مخاطبین می‌توانند با استفاده از بک لینک های به کار رفته در آن به اطلاعات مفید و جامع‌تری دست پیدا کنند. در اینصورت مخاطبین از برند مورد نظر حمایت کرده و به فکر دنبال کردن مطالب آن در شبکه‌های اجتماعی مختلف خواهند افتاد. به این ترتیب می‌توان به اهمیت بک لینک ها در بازاریابی محتوا پی برد.

استفاده از بک لینک و محبوبیت برند

یکی از کارهایی که برای افزایش ترافیک و در نهایت جذب مشتری و بالا رفتن میزان فروش محصولات وجود دارد، این است که در خلال یک رپورتاژ آگهی، از بک لینک استفاده شود. اما همان‌طور که اشاره شد، باید نسبت به کیفیت بک لینک ها حساس بود. یعنی تنها باید لینک‌های مربوط به صفحاتی با محتوای ارزشمند، مفید و مرتبط را در سایت قرار داد. به عبارت دیگر باید اهمیت الگوریتم‌های سئو در تولید محتوا کاملا مورد توجه قرار گیرد. در غیر اینصورت تنها توجه به مواردی از جمله رپورتاژ آگهی و یا خرید بک لینک، تاثیر مهمی بر بهبود سئوی سایت نخواهد داشت.

افزایش محبوبیت برند به کمک بک لینک

مفهوم ترافیک ارجاعی

ترافیک ارجاعی چیست و چگونه به وجود می‌آید؟ شاید این مورد، یکی از سوالات شما در زمینه افزایش ترافیک سایت باشد. همان‌طور که اغلب افراد اطلاع دارند، بخش زیادی از ترافیک سایت از طریق موتورهای جستجو فراهم می‌شود. اما راه دیگری هم برای بالا بردن آمار بازدید‌کنندگان وب سایت وجود دارد که باعث به وجود آوردن ترافیک ارجاعی خواهد شد. زمانی که لینک وب سایت در متن رپورتاژ آگهی قرار داده شده و کاربران با کلیک بر روی آن وارد وب سایت شوند، شاهد به وجود آمدن ترافیک ارجاعی خواهیم بود. به این ترتیب که کاربران بیشتری با وب سایت آشنا شده و تصمیم به مطالعه مطالب موجود در صفحات آن می‌گیرند.

مفهوم رتبه‌بندی ارگانیک

جستجوی ارگانیک دارای نتایجی واقعی است که در این نتایج شاهد نمایش کلمات کلیدی خواهیم بود که در ارتباط با موضوع جستجو هستند. اصولا چنین نتایجی بر اساس سیستم هوشمند گوگل انجام می‌شود. اما برخی دیگر از نتایج مانند تبلیغات کلیکی گوگل نیز به عنوان نتایج غیر ارگانیک شناخته می‌شوند. استفاده از بک لینک در ریپورتاژ آگهی، کمک زیادی به قرار‌گیری وب سایت در لیست نتایج ارگانیک گوگل می‌کند.  بنابراین می‌توان گفت این شیوه تاثیر زیادی بر سئوی سایت خواهد داشت.

رتبه بندی ارگانیک

کسب رنکینگ بالاتر در نتایج اصلی مربوط به موتور جستجوگر گوگل با کسب لینک فالوی رپورتاژ آگهی از طرف دیگر وب سایت‌ها ممکن خواهد بود. به این ترتیب باید گفت که بک لینکها واحدهای بسیار ارزشمندی بر مبنای تکنیک‌های سئو هستند. بنابراین نباید نسبت به آنها بی‌توجه بود. در حقیقت باید گفت از دیدگاه موتور جستجوگر گوگل و سایر موتورهای جستجو تعداد بک لینک ها به یک وب سایت برابر با تعداد رای‌های مثبتی است که از طرف کاربران به آن داده شده است. همچنین بک لینکهای موتورهای جستجوگر در یافتن پاسخ به سوالات مطرح شده توسط کاربران کمک می‌کنند. به این ترتیب زمانی که در یک محتوا بک لینک مناسب و با کیفیتی قرار داده شود که کار جستجو را برای کاربر آسان می‌کند، امتیاز مثبتی از طرف موتور جستجوگر برای آن وب سایت در نظر گرفته می‌شود.

بک لینک های بیشتر برای یک وب سایت نشانه‌ای از محبوبیت بیشتر آن است. در نظر گرفتن بک لینک های ورودی ارزشمند برای یک وب سایت توسط موتورهای جستجو در هنگام برآورد میزان ارتباط محتوای وب سایت با کلمه کلیدی، حاکی از اهمیت آن است. به این ترتیب باید در نظر داشت که تنها تعداد بک لینکهای ورودی مهم نیست بلکه کیفیت آنها و همچنین کیفیت رپورتاژ آگهی حاوی بک لینکها اهمیت زیادی دارد.

موتورهای جستجو چگونه کیفیت بک لینک ها را بررسی می‌کنند؟

 زمانی که یک سایت بک لینک های مربوط به سایت‌های دیگر را در خلال یکی از محتواهای خود قرار می‌دهد، موتور جستجو ابتدا محتوای مورد نظر را بررسی کرده و سپس تعیین می‌کند که لینک مورد نظر تا چه حد به محتوا مرتبط است. بالاتر بودن ارتباط محتوا و لینک باعث بالا رفتن کیفیت بک لینک مورد نظر خواهد شد. در حقیقت چنین لینک‌هایی از نظر موتورهای جستجوگر از ارزش بالاتری برخوردار هستند.

اما کیفیت بالای یک لینک ها سبب افزایش جذب مخاطب نیز خواهد شد. برای افزایش شهرت و محبوبیت وب سایت حتما باید به دنبال ساخت بک لینک بود. زمانی که در هیچ جا نشانه‌ای از یک وبسایت وجود نداشته باشد نمی‌توان انتظار داشت که از ترافیک بالایی هم برخوردار باشد. در گذشته وبمسترها برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان وب سایت خود اقدام به تبادل لینک می‌کردند، اما امروزه استفاده زیادی از این روش نمی‌شود. پس باید به دنبال راه‌هایی برای ساخت بک لینک بود. در ادامه به مواردی از این روش‌ها اشاره خواهیم کرد.

بررسی کیفیت بک لینک ها توسط موتورهای جستجو

روش‌های ساخت بک لینک

در ابتدا باید به این نکته توجه داشت که موتور جستجوگر گوگل، برای وب سایت‌هایی را که به دنبال پیوند دادن سایت خود از طریق سایت‌های تبلیغات کلیکی و یا تبلیغات متنی هستند مجازاتی در نظر می‌گیرد. حال این سوال مطرح می‌شود که چطور می‌توان به شکلی صحیح اقدام به ساخت بک‌لینک کرد؟

یکی از این روش‌ها، تولید و انتشار رپورتاژ آگهی‌های با کیفیت در سایت‌های خبری است که ترافیک بالایی دارند.

روش بعدی ثبت لینک وب سایت در سایت‌های تبلیغاتی رایگان است. همچنین با قرار دادن لینک وب سایت در سایت‌های نیازمندی‌ها  و یا دایرکتوری‌های اینترنتی، می‌توان به نتیجه مناسب دست یافت.

به عنوان روش آخر پیشنهاد می‌کنیم که با مطالعه مطالب مختلف در سایت‌های معتبر و پر‌بازدید اقدام به کامنت‌گذاری و ثبت نظر کرده و لینک سایت خود را در کامنت قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *