شغل های پر درآمد مجازی را بشناسید!!

شغل های پر درآمد مجازی

اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که اخبار روز جهان در حوزه‌های مختلف را بررسی می‌کنند، حتما درباره شغل های پر درآمد مجازی ، بسیار شنیده‌اید. از زمان معرفی رسانه‌های اجتماعی تاکنون، همه چیز در جهان با تغییرات چشمگیری مواجه شده است. فیس بوک و توییتر به محلی برای معاشرت و تعامل تبدیل شده‌اند. اینستاگرام و پینترست در درون خود مرکز خرید مجازی بسیار بزرگی را جای داده‌اند و…

این کانال‌ها علاوه بر ایجاد ارتباط میان افراد مختلف، به راهی برای استخدام و کسب درآمد نیز تبدیل شده‌اند. به عبارت بهتر، امروزه مشاغل متعددی وجود دارند که ده سال پیش، اصلا وجود نداشتند! این مشاغل رفته رفته محبوبیت چشمگیری پیدا کرده و در جایگاه برترین شغل‌ های پر درآمد مجازی قرار گرفته‌اند. با ما در نوبل محتوا همراه باشید تا این مشاغل را معرفی کرده و دلایل محبوبیت آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

رسانه اجتماعی چیست؟

کارشناسان رسانه‌های اجتماعی به عنوان برخی کاربران دقیق و حرفه‌ای نیز نرم افزارها، بخشی از یک پدیده فرهنگی هستند که بر دنیای تجارت تأثیر بسزایی گذاشته و بسیاری از تخصص‌های شغلی را ایجاد کرده‌اند. امروزه برخی افراد حرفه‌ای و کارآزموده هایی مانند مدیران بازاریابی، مدیران محتوا، نویسندگان محتوا، طراحان گرافیک، ویرایشگران فیلم و ویدئو، نمایندگان خدمات رسان به مشتری، نمایندگان روابط عمومی و … نقش مهمی در ابتکارات و کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی مشاغل مختلف دارند.

بسیاری از کمپین‌ها ارائه محتوای رایگان و کسب درآمد از طریق قرار دادن تبلیغات را با یکدیگر ترکیب کرده و علاوه بر معرفی یک کاربر به جامعه هدف خود، افراد را نیز نسبت به این موضوع تشویق می‌کند. به این ترتیب، افراد بی شماری در هر کمپین عضو شده و سود کلانی برای صاحب آن کمپین و ذی نفعان آن به وجود می‌آورند.

رسانه اجتماعی چیست

آشنایی با 7 مورد از شغل های پر درآمد مجازی

 برخی از پر درآمدترین مشاغل در رسانه‌های اجتماعی و به طور کلی فضای مجازی، عبارتند از:

1- اینفلوئنسر یا تاثیرگذار در رسانه های اجتماعی

لفظ اینفلوئنسر، می‌تواند معانی زیادی داشته باشد: با این حال، لست لقب معمولاً شامل افرادی است که:

الف) مجموعه بزرگی از دنبال کنندگان آنلاین را دارند.

ب) با مخاطبان خود تعامل و نزدیکی بسیاری دارند که همین امر نیز به خودی خود، بر رفتار مخاطبان در هنگام خرید و انتخاب محصولات یا خدمات مختلف تاثیر می‌گذارد.

به منظور تأثیرگذار بودن در رسانه‌های اجتماعی یا در اصطلاح تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر، ابتدا باید خود را در حوزه وب تثبیت کنید. یادگیری مهارت‌های زیر نیز بر عملکرد شما در شبکه‌های اجتماعی و به طور کلی، فضای مجازی تاثیر بسیار زیادی دارد:

 1. تخصص در یک پلت فرم خاص (مانند Instagram ،YouTube ،Facebook ، Twitter)
 2. خلاقیت برای ایجاد محتوای منحصر به فرد (مانند فیلم، داستان و غیره)
 3. مهارت‌های ارتباطاتی (برای حفظ روابط با دیگر اینفلوئنسرها، مخاطبان و مشتریان)

اگر قصد دارید تا یک حرفه واقعی را در رسانه‌های اجتماعی به راه اندازید، شروع به کار به عنوان یک اینفلوئنسر، ایده بسیار خوبی است. اینفلوئنسرها، بسته به مشتریانی که با آنها کار می‌کنند، تجربه و سطح مهارت‌هایی که دارند، می‌توانند سالانه 35000 تا 50000 دلار درآمد سالانه داشته باشند.

2- استراتژیست رسانه‌های اجتماعی

استراتژیست یا متخصص رسانه‌های اجتماعی، مسئول نظارت بر روند فعالیت یک شخص یا شرکت در رسانه‌های اجتماعی و نحوه استفاده شرکت‌ها از این تصمیمات و استراتژی‌هاست. این امر به یک یا چند سال تجربه نیاز دارد. زیرا دنیای وب بسیار پویا بوده و نمی توان به سادگی بر اساس تصورات تصمیم گیری کرد. این شغل به دانش پایه‌ای و پیش زمینه‌ای در مورد تجزیه و تحلیل و فرآیندهای الگوریتمی نیاز دارد.

استراتژیست‌ها بر خلاف اینفلوئنسرها، به تخصص کافی در تمامی شبکه‌های اجتماعی مشهور نیاز دارند. آنها اغلب تمامی مهارت‌های زیر را دارند:

 1. ایجاد استراتژی‌های عملکردی در رسانه‌های اجتماعی برای بسترهای مختلف آنلاین
 2. توسعه تبلیغات و تعامل با مخاطبان
 3. هماهنگی با دیگر متخصصان برای بررسی اطلاعات و پست‌های رسانه‌های اجتماعی
 4. تجزیه و تحلیل عملکرد افراد و کارآیی کمپین‌ها

یک استراتژیست رسانه‌های اجتماعی می‌تواند از متوسط ​​درآمد 50000 دلار برخوردار شود. اما برای افراد دارای تخصص، این مبلغ تا 79000 دلار نیز قابل افزایش است.

شغل های پر درآمد مجازی

3- مشاور بازاریابی

یک مشاور بازاریابی می‌تواند به صورت مستقل یا در یک آژانس مشاوره کار کند. از آنجا که نقش اصلی این افراد، ارائه اطلاعات حرفه‌ای در مورد روندها، کانال‌ها و تبلیغات بازاریابی است، دانش رسانه‌های اجتماعی بسیار مهم است.

یک مشاور بازاریابی باید علاوه بر مهارت‌های رسانه‌های اجتماعی در مسائل زیر نیز سرآمد باشد:

 1. در مورد صنعت، بازار، روندها و دیگر امور مربوط به مشتریان خود تحقیق کند
 2. ارائه گزارش‌ها و توصیه‌های دقیق برای تهیه برنامه‌های بازاریابی آموزش دیده
 3. کمک به ارائه محصولات یا خدمات جدید
 4. پیگیری فروش، پیشرفت و عملکرد در طول زمان

از آنجایی که یک مشاور بازاریابی، تنها بر اموری مانند انتشار پست‌ها و پیمایش‌ها در News Feeds متمرکز نیست، حقوق وی می‌تواند تا ​​57000 دلار در ماه باشد. اگر به سِمت‌های بالاتر مانند مدیر بازاریابی یا مدیر اصلی یک تیم صعود کنید، این رقم می‌تواند تا 150000 دلار در سال برسد.

مشاور بازاریابی

4- مدیریت Community از شغل های پر درآمد مجازی 

ساختن یک نام تجاری یا سر پا نگه داشتن آن برند در فضای مجازی آنلاین، آسان نیست. به همین دلیل نیز در حال حاضر افراد باهوش در رسانه‌های اجتماعی به برتری رسیدند. مدیران Community اغلب به عنوان چهره اصلی شرکت دیده شده و هر چیزی از را از بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، تولید محتوا، روابط عمومی و حتی ارتباط با مشتری را مدیریت کند.

فراموش نکنید که یادگیری مهارت‌های زیر را به درستی تقویت کنید:

 1. استراتژی‌های هوشمندانه را برای آینده تجارت یا نام تجاری ارائه دهید
 2. به بازخورد مشتریان، شرکا یا رسانه ها پاسخ دهید
 3. برنامه ریزی رویدادها یا ملاقات ها در جامعه
 4. نوشتن وبلاگ، خبرنامه و سایر انواع محتوای ارتباطی برای شرکت

بسته به تجربه شما، متوسط ​​حقوق این شغل چیزی در حدود 48000 دلار است.

5- مدیر ارتباطات بازاریابی

اگر قبلاً مانند یک متخصص رسانه‌های اجتماعی یا یک بازاریاب دیجیتال، از رسانه‌های اجتماعی خود در موقعیت‌های خاصی استفاده کرده‌اید، می‌توانید به این شغل به دید یک حرفه قدرتمند بنگرید. این نقش، ترکیبی از مشاور بازاریابی و مدیر Community  در نظر گرفته می‌شود. البته ممکن است این مدیر، در برخی از شرکت‌ها، در امور SEO، طراحی وب یا بازاریابی ایمیلی نیز مشارکت داشته باشد. بنابراین اگر قصد دارید شغلی با عنوان مدیر ارتباطات بازاریابی داشته باشید، باید ابتدا چند مهارت زیر را داشته باشید:

 1. توانایی هماهنگی مناسب با آژانس‎های شرکا
 2. نظارت و تجزیه و تحلیل داده‌های بازار
 3. ایجاد و اجرای استراتژی‌هایی برای افزایش سهم بازار
 4. تأیید نهایی را برای همه برنامه‌های بازاریابی و/یا تبلیغات دریافت کنید

این شغل، در واقعیت مسئولیت کمپین‌های بازاریابی جدید یا قدیمی را بهبود بخشیده است. اما در این حرفه داشتن استعدادهای ارتباطی و تحلیلی قوی به کسب درآمد ​​76،000 تا 140،000 دلاری و فعالیت در عرصه شغل های پر درآمد مجازی می‌انجامد.

مدیریت بازاریابی

6- معاون بخش ارتباطات

این نقش یکی از برترین و قدرتمندترین سلاح‌های یک سیستم است. به عنوان معاون رئیس ارتباطات، شما دانش رسانه‌های اجتماعی خود را به اوج می‌رسانید. بنابراین شما به طور مستقیم شهرت یک کسب و کار را مدیریت کرده، آن را ارتقاء بخشیده و به حفاظت نیاز خواهید داشت. این شغل، بسیار شبیه به نقش مدیر Community است. بنابراین باید برای این پذیرش مسئولیت‌ها زیر آماده شوید:

 1. گزارش مستقیم به رئیس شرکت
 2. توسعه و/یا مشارکت در برنامههای غیر انتفاعی قابل اجرا
 3. ایجاد، ادغام و پیاده سازی فعالیت‌های مختلف روابط عمومی برای رشد شرکت
 4. افزایش آگاهی و حمایت از کسب و کار یا شرکت
 5. راهنمایا توسعه کارکنان

میزان حقوق این شغل پر درآمد، به عنوان یکی از شغل های پر درآمد مجازی در سال 2016، به میزان 126،000 دلار بوده‌است.

7- استراتژیست محتوا

محتوا، حلقه اصلی بازاریابی دیجیتالی و سنتی است. مهم‌ترین مهارت‌هایی که یک متخصص بازاریابی محتوا می‌تواند داشته باشد، شامل توانایی توسعه و مدیریت یک استراتژی محتوای کامل است. این استراتژی محتوا باید با اهداف استراتژیک سازمان، نیازمندی‌ها و ترجیحات مخاطبان، متناسب باید.

استراتژیست‌های محتوا همچنین باید بتوانند ممیزی محتوا را انجام دهند‌، تقویم انتشار محتوا داشته و محتوای مرتبط و با کیفیت بالا، ایجاد یا تنظیم کنند. با توجه به پیوند ذاتی بین محتوا و SEO، یک استراتژیست محتوا دارای مهارت بازاریابی جستجوی قوی است.

توانایی نوشتن یک نسخه واضح، مختصر و قانع کننده نیز جزء لاینفک هر سازمان و تیمی است. این که بتوانید شیوه نگارش خود را متناسب با انواع محتوا و مخاطبان هدف تنظیم کنید نیز مهم است. استراتژیست‌های محتوا می‌توانند مفاهیم خلاق را با توجه بی وقفه به جزئیات ترکیب کرده و آنها را به شیوه ای کارآمد و منظم اجرا کنند. نویسنده محتوا باید به منظور بهره گیری از بینش‌ها و یافتن موضوعات محتوا که مخاطبین مورد نظر شما را بیشتر درگیر خود می‌کنند، توانایی استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل را نیز داشته باشند.

یک استراتژیست محتوا در آمریکا چیزی در حدود خودش بین 81250 تا 115000 دلار دریافت می‌کند. یک مدیر بازاریابی محتوای ماهر در انگلستان می‌تواند دستمزد 70 هزار پوند دریافت کند!

شغل های پر درآمد مجازی

شغل های پر درآمد مجازی کدامند؟

ما در این مطلب به معرفی 7 نمونه از شغل های پر درآمد مجازی که در طول سالیان اخیر ایجاد شده و به طور روزافزون در حال گسترش و پیشرفت هستند پرداختیم و دیدیم که تمامی این مشاغل، به رسانه‌های اجتماعی و اموری مانند بازاریابی، مرتبط‌اند.

اما چه کسی می‌گوید ایستفاده اینترنت به نفع هیچکس نیست؟ اگر مراقب باشید که دانش استفاده از این فناوری را با تمرین و حوصله به مهارت واقعی تبدیل کنید، می توانید با داشتن مهارت رسانه های اجتماعی، درآمد بالایی کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *