سئو داخلی  سایت چیست؟

سئو داخلی چیست

به فعالیت‌هایی که داخل سایت به منظور افزایش رتبه سایت صورت می‌گیرد را سئو داخلی سایت می‌گویند؛ متاسفانه مالکان وب‌سایت‌ها به سئو داخلی سایت توجه‌ای ندارند؛ اما انتظار دارند که سایت‌شان دارای  ترافیک بالایی باشد. اگر به دنبال افزایش رتبه سایت خود هستید لازم است که به سئو‌داخلی و سئو خارجی سایت توجه ویژه‌ای داشته باشید. در طی مقاله قبل به طور کامل به شرح راه‌کارهای سئو خارجی پرداختیم حال در این مقاله می‌خواهیم به شما بگوییم که چگونه با رعایت کردن سئو داخلی سایت می‌توانید به مرور زمان سایت خود را به یک سایت پربازدید و پر ترافیک تبدیل کنید. در ادامه مطلب با نوبل محتوا همراه باشید.

سئو داخلی چگونه منجر به افزایش رتبه سایت می‌شود؟

خیلی از افراد با رویای کسب درآمد میلیونی به سراغ طراحی و راه‌اندازی یک سایت می‌روند، اما پس از گذشت مدت کوتاهی؛ که به نتیجه‌ی دلخواه‌شان نمی‌رسند دست از کار می‌کشند و به فکر یک کار تازه می‌افتند. لازم است بدانید روزانه میلیون‌ها سایت به گوگل معرفی می‌شود، اما در بین این همه سایت در نهایت چه سایتی پیروز این میدان می‌شود، در واقع برگ برنده از آن سایتی است که در قالب سئو فعالیت خود را پیش می‌برد، چنین سایت‌های سئو محوری  می‌توانند حتی سرسخت‌ترین رقبای خود را از میدان به در کند. مواردی که در زیر به شرح آنها می‌پردازیم از مهم‌ترین فاکتورهای سئو داخلی هستند که هرگز نباید از آنها غافل شوید.

سئو داخلی و تعریف آن

عنوان صفحه Page Title

عنوان هر صفحه وبسایت، به منزله‌ی شناسنامه‌ی آن صفحه است؛ اگر می‌خواهید شانس دیده شدن سایت شما در بین رقبا افزایش یابد بهتر است که برای هر صفحه یک عنوان مشخص در نظر بگیرید همچنین باید در عنوان مشخص شده؛ کلمه کلیدی را نیز بکار ببرید. فرض کنید که شما یک پست آموزشی در رابطه با تولید محتوا در وبسایت‌تان به اشتراک گذاشته‌اید اگر می‌خواهید که شانس دیده شدن این پست توسط کاربران افزایش یابد بهتر است که در نام گذاری این پست آموزشی کلمه کلیدی اصلی را نیز لحاظ کنید؛ برای مثال عنوان “با یادگیری تولید محتوا وارد دنیای فریلنسری شوید” می‌توانید یک عنوان جذاب و مناسب برای پست آموزشی شما باشد.

لینک دهی داخلی

لینک دهی داخلی یکی دیگر از فاکتورهای سئو داخلی است.  شما با این ترفند می‌توانید ارتباط منسجمی بین صفحات سایت‌تان برقرار کنید این کار باعث می‌شود که کاربران به راحتی بتوانند صفحات سایت شما را پیمایش کنند همچنین از نظر این گوگل، این ترفند یک ترفند خارق العاده است که به افزایش رتبه سایت شما نیز کمک می‌کند. لازم است بدانید زمانی که صفحات وبسایت به هیچ جایی لینک داده نشود از نظر گوگل صفحات مرده تلقی می‌شوند که بعد از مدتی گوگل این صفحات را از رده خارج می‌کند.

لینک دهی داخلی

ساختار بندی  URL

سعی کنید تا جایی که امکان دارد از آدرس‌های کوتاه و بهینه شده برای سایت‌تان استفاده کنید اما منظور از آدرس‌های بهینه شده چیست؟ به آدرس‌هایی که در آن کلمه کلیدی بکار برده شود را آدرس بهینه شده می‌گویند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که حداقل یکبار از کلمه‌ کلیدی مربوط به محتوای سایت در ساختار بندی URL سایت‌تان استفاده کنید.

متا تگ‌های کلمه کلیدی

یکی دیگر از فاکتورهای سئو داخلی توجه به متا تگ‌های کلمه کیدی در محتوای سایت است؛ در واقع شما باید در هر صفحه از وبسایت‌تان کلمه کلیدی را لحاظ کنید و حداقل در حد چند خط نسبت به کلمه کلیدی منظور؛ محتوا مرتبط با آن تولید کنید.

تگ توضیحات

طبق الگوریتم‌های جدیدی که گوگل تعریف کرده است توجه ویژه‌ای به تگ توضیحات شده است. اما شاید برای‌تان سوال باشد که تگ توضیحات چیست؟ در واقع در تگ توضیحات شما در حد 150 کلمه محتوای سایت خود را به گوگل معرفی می‌کنید؛ دقت کنید که تگ توضیحات با محتوای سایت شما همخوانی داشته باشد.

تگ توضیحات

در غیر این صورت  گوگل سایت شما را به عنوان یک سایت اسپم شناسایی و در نهایت جریمه می‌کند، اگر شما بتوانید خیلی خلاقانه در قالب تگ توضیحات بیش از یکبار کلمه کلیدی را بکار ببرید، گوگل سایت شما را به عنوان یک سایت رتبه اول به کاربران معرفی خواهد کرد. یعنی وقتی که کاربران سرچی در رابطه با محتوا شما داشته باشند، سایت شما به عنوان اولین سایت پیشنهادی به کاربران معرفی می‌شود.

چگالی کلمه کلیدی

یکی دیگر از فاکتورهای سئو داخلی چگالی کلمه کلیدی است. کلمه کلیدی باید به طور یکسان و البته به طور مناسب در سطح متن پخش شوند. اگر شما بتوانید به خوبی کلمات کلیدی را در متن بکار ببرید گوگل می‌تواند به آسانی موضوع محتوای شما را درک کند. در گذشته گوگل تاکید می‌کرد که کلمات کلیدی باید به طور مداوم و صورت مکرر در متن تکرار شوند تا در نتیجه ی موتورهای جستجو قرار بگیرند، اما در حال حاضر گوگل سایت‌هایی را که  خیلی زیاد از کلمه کلیدی استفاده می‌کنند را جریمه می‌کند.

کلام پایانی

زمانی که یک سایت به طور کامل توسط تکنیک‌های سئو بهینه شود، به مرور زمان توسط گوگل رتبه‌ی بالایی می‌گرد در نهایت هنگامی که این سایت  توسط موتورهای جستجو پیمایش شود در صفحه‌ی اول گوگل به کاربران معرفی می‌شود. اگر شما به دنبال یک کسب و کار موفق در فضای مجازی هستید به هیچ از سئو داخلی و سئو خارجی سایت غافل نشوید. امیدواریم مطلب فوق، مطلب مفید و درخوری برای شما بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.