سئو محتوا ، یکی از بخش‌های مهم سئو داخلی یک سایت است. بدون سئوی محتوا، امکان دیده شدن محتوا شما در گوگل کاهش می‌یابد. ربات‌های گوگل به سختی می‌توانند مضمون یک محتوا ، اهداف و ساختار آن را به خوبی تشخیص دهند. از این رو امکان اینکه محتوا شما به صفحات اول گوگل بیاید و بازدید بالایی داشته باشد، پایین خواهد آمد.

سئو محتوا و محتوای‌سئو شده چیست؟

در خصوص پاسخ به این سوال، ابتدا بهتر است با مفهوم سئو آشنا شوید. 

سئو درواقع فرایندی است، که به بهینه سازی وب سایت‌ها کمک می‌کند، با هدف اینکه حضور پررنگ‌تری در نتایج موتورهای جستجو گوگل داشته باشند. به طور کلی سئو به سه دسته: سئو فنی، سئو داخلی و سئو خارجی تقسیم می‌شود؛ که سئو محتوا، بخشی از سئو داخلی وب سایت ها است. در تعریف محتوای سئو شده می‌توانیم بگوییم، محتوایی است که برای موتورهای جستجو بهینه شده، تا به این واسطه در معرض دید مخاطبان بیشتری قرار بگیرد. 

سئو محتوا

همه‌ی کسب و کارهایی که امروزه در فضای مجازی و آنلاین فعالیت دارند، باید با انجام سئومحتوا، کسب و کار خود را به گوگل معرفی کنند، تا گوگل نیز براساس آنالیزهایی، سایت شما را به مخاطبین هدفتان معرفی کند. 

توجه داشته باشید که برای انجام این کار، باید با یک برنامه ریزی مشخص وارد عمل شوید و بازاریابی، تولید و سئوی محتوا سایت خود را به افراد متخصص این حوزه بسپارید، تا در کم‌ترین زمان، بهترین نتایج را برای شما در موتورهای جستجو کسب کنند. 

از جمله کارهایی که برای سئوی محتوا انجام می‌شود ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تعیین کلمات کلیدی
  • بهینه سازی تگ‌ها
  • بهینه سازی متن محتوا

تعیین کلمات کلیدی

تعیین کلمات کلیدی

در این قسمت با استفاده از ابزارهای کاربردی سئو، آنالیز رقبا و ابزارهای گوکل، بهترین کلمات کلیدی و کلمات کلیدی مترادف و مرتبط با موضوع کسب و کار با توجه به میزان جستجو و میزان رقابت انتخاب می‌گردد.


بهینه سازی تگ ها

بهینه سازی تگ ها

با توجه به اصول سئو، تمام تگ های محتوا بهینه سازی می‌شود. اولویت بندی تیترها، استفاده از کلمات کلیدی در تیترها، استفاده از تیترهای جذاب در محتوا، در سئو محتوا رعایت می شود.


بهینه سازی متن محتوا

بهینه سازی متن محتوا

در این قسمت تولید محتوا، با رعایت چگالی کلمات کلیدی، بهینه سازی عنوان سئو، متا توضیحات، قرار دادن تصاویر مرتبط با سئو دقیق، و در صورت درج محتوا، لینکسازی داخلی، محتوا بهینه می شود.